Xapo Bank

Xapo Bank

Xapo Bank działa jako elegancka brama do kryptowalut, zapewniając jednocześnie znajomość i stabilność zwykłego konta bankowego. Najlepsze z obu światów: Xapo daje klientom możliwość płynnego i bezpiecznego zintegrowania wszystkich ich funduszy w jednym miejscu.

Zakres naszych prac

  • Concept
  • Design
  • Development
  • Workshops

Zobacz realizacje online

Przechodzę do realizacji

Brief

Xapo zwróciło się do nas w trakcie procesu uzyskiwania międzynarodowej licencji bankowej. Funkcja codziennej bankowości była nowością, ponieważ Xapo początkowo zaczynało jako aplikacja Bitcoin. Naszym celem było ponowne pozycjonowanie marki, aby była postrzegana bardziej jako bank.

 

Dlatego musieliśmy zaprojektować i zbudować stronę internetową, która była zorientowana na klienta i zdolna do zbierania danych i była powodem do tego, aby skorzystać z oferty banku.

Wyzwanie

Xapo było już znane jako aplikacja Bitcoin, a jego użytkownicy mieli już depozyty w kryptowalutach. Odwołując się do nowych klientów, którzy byli zainteresowani przejściem do banku, nastąpiła niewielka zmiana grupy docelowej – co oznaczało, że pierwotni użytkownicy Xapo mogli poczuć się odsunięci na bok. Do nas należało zakomunikowanie zmiany i zapewnienie, że dotychczasowi klienci nadal będą bardzo ważną częścią nowego kierunku rozwoju.

 

Współpracując z wewnętrznym zespołem marketingowym Xapo w zakresie ich kluczowych celów, zaczęliśmy od pogłębienia naszej wiedzy na temat konkurencyjnej przestrzeni Fintech, analizując wszystkie główne aplikacje bankowe, takie jak Monzo, Starling, Revolut i Nu Bank.

 

Ponieważ istniała już marka i poprzednia strona internetowa, która wymagała aktualizacji, wykorzystaliśmy nasze odkrycia, aby podyktować kierunek stylistyczny od języka, projektu, ilustracji i animacji. Następnie ściśle współpracowaliśmy z zespołem programistów Xapo, aby opracować i zbudować nasze projekty stron internetowych.

 

Poprzez segmentację odbiorców, zniuansowaliśmy stylizację marki, aby dostosować ją do każdego typu klienta.

Zrealizowane usługi

  • Prototyping
  • Product & Service Design
  • Experience Design
Zobacz nasze pozostałe usługi

Stack technologiczny

  • Figma
  • ProtoPie
Wyceń swój projekt

Zobacz realizacje online

Przechodzę do realizacji

Interesujące? Porozmawiajmy!

Patryk Jedynak

Business Lead & Product Designer